[Skip to content]

Rep & OPDL Indoor Schedule 2017/18

Below is the full indoor training and game day schedule for our Club's Rep and OPDL age groups. If you have any questions about the schedule or the program, please contact your child's Age Group Specialist.

The indoor season will get underway in November. 

Year of Birth 2018 Age Game Day Turf Session Turf Session Gym Session
02/01Boys OPDL U16/17 Saturday Monday Sports Dome, 8:30pm Thursday Sports Dome, 8:30pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
02/01Girls OPDL U16/17 Saturday Tuesday Sports Dome, 8:30pm Friday Sports Dome, 8:30pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2003 Boys OPDL U15 Sunday Monday Sports Dome, 8:30pm Thursday Sports Dome, 8:30pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2003 Girls OPDL U15 Sunday Tuesday Sports Dome, 8:30pm Thursday Sports Dome, 7:00pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2004 Boys OPDL U14 Sunday Tuesday Sports Dome, 7:00pm Friday Sports Dome, 8:30pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2004 Girls OPDL U14 Sunday Monday Sports Dome, 7:00pm Thursday Sports Dome, 7:00pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2005 Boys OPDL U13 Saturday Tuesday Sports Dome, 7:00pm Friday Sports Dome, 7:00pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2005 Girls OPDL U13 Saturday Monday Sports Dome, 7:00pm Friday Sports Dome, 7:00pm Wednesday Alternating with Jean Vanier & Fitness gym
2000 Girls Green U18 U13+ Rep teams decide as a team whether to enter Indoor Leagues. Teams make their own league budgets. Friday Sports Dome, 7:30pm Sunday Sports Dome, 3:00pm Thursday Richmond Hill SS, 8:15pm
2000 Girls White U18 Thursday Sports Dome, 8:30pm Saturday Sports Dome, 9:00am Monday St. Roberts CHS, 8:00pm
2001 Boys U17 Saturday Sports Dome, 12:00pm Tuesday Trio, 7:30pm Thursday Cardinal Carter CHS, 6:00pm
2001 Girls U17 Thursday Sports Dome, 7:00pm Saturday Sports Dome, 10:30am Monday St. Roberts CHS, 6:00pm
2002 Boys Green U16 Wednesday Sports Dome, 7:00pm Saturday Sports Dome, 1:30pm Tuesday Langstaff SS, 6:00pm
2002 Boys White U16 Wednesday Sports Dome, 8:30pm Saturday Sports Dome, 3:00pm Tuesday Charles Garnier CES, 8:00pm
2002 Boys Black U16 Wednesday Sports Dome, 6:00pm Saturday Sports Dome, 2:00pm Tuesday Charles Garnier CES, 6:00pm
2002 Girls U16 Monday Sports Dome, 6:00pm Saturday Sports Dome, 2:00pm Thursday St. Theresa CHS, 6:00pm
2003 Boys Green U15 Sunday Sports Dome, 1:30pm Friday Trio, 7:30pm Monday Crosby Heights PS, 8:00pm
2003 Boys White U15 Saturday Sports Dome, 6:00pm Friday Trio, 7:30pm Wednesday Beverley Acres PS, 8:00pm
2003 Girls Green U15 Thursday Sports Dome, 6:00pm Saturday Sports Dome, 4:00pm Monday Richmond Hill SS, 6:00pm
2003 Girls White U15 Thursday Sports Dome, 6:00pm Sunday Trio, 9:00am Monday Beverley Acres PS, 8:00pm
2004 Boys Green U14 Saturday Sports Dome, 4:00pm Sunday Trio, 11:00am Wednesday Langstaff CC A, 6:15pm
2004 Boys White U14 Saturday Sports Dome, 6:00pm Sunday Trio, 12:00pm Wednesday Richmond Rose PS, 8:15pm
2004 Girls U14 Sunday Sports Dome, 9:00am Tuesday Trio, 6:00pm Wednesday Charles Garnier CES, 6:00pm
2005 Boys Green U13 Sunday Sports Dome, 10:30am Friday Trio, 6:00pm Tuesday St. Joseph CES, 6:00pm
2005 Boys White U13 Sunday Sports Dome, 12:00pm Friday Trio, 6:00pm Tuesday Langstaff CC B, 6:15pm
2005 Girls U13 Friday Sports Dome, 6:00pm Sunday Sports Dome, 9:00am Tuesday St. Anne CES, 6:00pm
2006 Boys U12 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Tuesday Sports Dome, 6:00pm

 

Fri x4 Richmond Rose and Roselawn, each 6pm
2006 Girls U12 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Friday Sports Dome, 6:00pm Wed x2 Crosby Heights and St. Joseph, each 6pm
2007 Boys U11 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Friday Sports Dome, 6:00pm Wed x2 Michaelle Jean and Richmond Rose, each 6pm
2007 Girls U11 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Thursday Sports Dome, 6:00pm Fri x2 St. Joseph CES, 6pm
2008 Boys U10 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Monday Sports Dome, 6:00pm Tues x4 Corpus Christi, Pleasantville, Roselawn, St. Mary, 6pm
2008 Girls U10 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Thursday Sports Dome, 6:00pm Mon x2 Beverley Acres, Crosby Heights, 6pm
2009 Boys U9 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Monday Sports Dome, 6:00pm Thurs x3 HG Bernard, Langstaff CC A, St. Joseph, 6pm
2009 Girls U9 Tier 1: Sunday Tier 2/3: Saturday Monday Sports Dome, 6:00pm Wed x1 Beverlaey Acres, 6pm
2010 Boys U8 Saturday Friday Sports Dome, 6:00pm Mon x2 Sixteenth Ave, St. Charles, 6pm
2010 Girls U8 Saturday Friday Sports Dome, 6:00pm Tues x1 Bayview Hill, 6pm